k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


  Follow us

  Zyskaj 10% rabatu

  Dołącz do grona przyjaciół STAREJ FABRYKI w TUŁOWICACH. Dzięki naszym biuletynom nie przegapisz żadnych promocji i niespodzianek.

   Wyszukiwarka

   już dostępna
   premiera nowej dekoracji sklep online CLASSIC KOBALT

   Tradycyjna
   Manufaktura

   BOGATA HISTORIA

   STARA FABRYKA to marka , która jest częścią rodzinnej firmy założonej przez Julię i Mariana Wojtaszek w 1983 roku. Obecnie w działalność firmy zaangażowana jest cała rodzina.

   Jak przystało na STARĄ FABRYKĘ mieści się ona w budynkach historycznie związanych z produkcją ceramiki w Tułowicach. Niegdyś produkowano tu porcelanę słynną na cały świat. Po II wojnie światowej zamieniono materiał produkcyjny z porcelany na kamionkę szlachetną tzw. porcelit. Produkcja odbywała się tu do późnych lat 70- tych.

   NA ZAMÓWIENIE

   PORCELIT

   KAMIONKA SZLACHETNA

   Kamionka Szlachetna potocznie PORCELIT to tworzywo wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wytwarzane jest z mieszaniny glin i kaolinów. Po wypale ma jasno kremowy kolor.
   To właśnie czerep naczynia stanowi piękne tło pod malunki.
   Wyroby wypala się po naniesieniu dekoracji i poszkliwieniu bezbarwnym szkliwem ceramicznym w temperaturze powyżej 1230 *C. Produkowana w Starej Fabryce ceramika jest w pełni bezpieczna w kontakcie z żywnością.

   Jest najwyższej jakości produktem, który śmiało można użytkować w kuchenkach
   mikorfalowych i myć w zmywarkach.

   Sygnujemy nasze wyroby – gwarantem jakości jest stempel naniesiony na naczynie z logiem Starej Fabryki _SF.

   No products were found!

   PROSTO OD PRODUCENTA

   NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

   UNIKATOWE DEKORACJE

   TRADYCJA RZEMIEŚLNICZA

   Ponadczasowe
   Wzornictwo

   NASZA PRACOWNIA

   Jesteśmy firmą rodzinną , która przykłada dużą wagę do tradycji. Pomysł tworzenie ceramiki stołowej był w naszych głowach już od dawana. Ponad 10 lat temu odkupiliśmy od upadłych Zakładów Porcelitu Tułowice S.A. modelarnię a właściwie wszystko co się w niej znajdowało.

   Choć na tamten czas nie zamierzaliśmy uruchamiać własnej produkcji zakupionych wzorów, to czuliśmy, że należy uchronić od zniszczenia ten kawał historii i polskiego designu.

   Pozyskane prawo do produkcji zakupionych form spowodowało, że zaczęliśmy układać w naszych myślach plan odtworzenia kultowych fasonów. Trwało to dość długo ale w końcu wystartowaliśmy.

   You don't have permission to register
   Brak produktów w koszyku
   0