k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


  Follow us

  Zyskaj 10% rabatu

  Dołącz do grona przyjaciół STAREJ FABRYKI w TUŁOWICACH. Dzięki naszym biuletynom nie przegapisz żadnych promocji i niespodzianek.

   Wyszukiwarka

   Tradycyjna
   Manufaktura

   BOGATA HISTORIA

   STARA FABRYKA to marka , która jest częścią rodzinnej firmy założonej przez Julię i Mariana Wojtaszek w 1983 roku. Obecnie w działalność firmy zaangażowana jest cała rodzina.

   Jak przystało na STARĄ FABRYKĘ mieści się ona w budynkach historycznie związanych z produkcją ceramiki w Tułowicach. Niegdyś produkowano tu porcelanę słynną na cały świat. Po II wojnie światowej zamieniono materiał produkcyjny z porcelany na kamionkę szlachetną tzw. porcelit. Produkcja odbywała się tu do późnych lat 70- tych. Ze względu na dużą popularność wyrobów i duże zapotrzebowanie zakład przeniesiono do nowego dużo większego obiektu przemysłowego znajdującego się nieopodal. Stare budynki Zakładu Porcelitu Stołowego Tułowice stały przez wiele lat opustoszałe.

   Dziś toczy się tu drugie życie !

   Cieszymy się ogromnie, że nasza firma mieści się w tym miejscu. A my możemy kontynuować tradycje ceramiczne Regionu. Z dbałością o jakość produkowanych wyrobów, tworząc według dawnych metod, z poszanowaniem ubiegłego designu i pomysłowością nowego.

   You don't have permission to register
   Brak produktów w koszyku
   0